Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
BVÕ toitlustamise moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas BVÕ toitlustamise moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkond korraldas mõned nädalad pärast sõdurioskuste moodulit ka toitlustamise mooduli. Toitlustamise moodul viidi läbi 12. – 14. juunil. Naised valmistasid välitingimustes kuus erinevat söögikorda umbes 25-le NAK-il osalevale Kaitseliitlasele. ← Eelmine BVÕ sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas Järgmine → Maakaitsepäeva tähistamine Võrus Tamula rannas BVÕ toitlustamise moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

BVÕ toitlustamise moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

Liis Kivila 18. juunil 2015

Võrumaa ringkond korraldas mõned nädalad pärast sõdurioskuste moodulit ka toitlustamise mooduli. Toitlustamise moodul viidi läbi 12. – 14. juunil. Naised valmistasid välitingimustes kuus erinevat söögikorda umbes 25-le NAK-il osalevale Kaitseliitlasele.

BVÕ toitlustamise moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas
BVÕ toitlustamise moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

Võrumaa ringkonna naiste agarust baasväljaõppe läbimiseks näitab asjaolu, et üheksast naisest kahele oli BVÕ toitlustamise moodul viimane ning seitse naist on jõudnud baaskursuse läbimisel poole peale. Seekord andsid naised ise tagasisidet ning kõigi mõtetes kajastusid head emotsioonid ja kogu nädalavahetusega jäädi rahule. Kõige olulisem õppustel oli mõnus seltskond, mis tagas ka hästi toimiva meeskonnatöö.

Üks osalejatest Reelika ütles järgnevat: „Sujuv koostöö on hea toidu alus.“

 

Nädalavahetusel toetasid naisi kogemustega instruktorid, kes hoidsid juhendatavaid pidevalt rakkes ning motiveerisid tegema väga head tööd. Seda kinnitab ka asjaolu, et naised olid oma tegemistes sammukese ees ning pühapäeva hommikul jagus aega ka teooriaõpinguteks.

 

Õppes omandasid naiste jaoks ka igavamad tööd suurema tähenduse, sest kõik toimus grupis koos tehes, mistõttu ka näiteks toidu hakkimine läks kiiresti. Kõigis tegemistes oli vajalik oskus toiduainete õigete koguste arvestamine, pidev kaalumine ja mõõtmine. Seega ei saanud naised mööda ka matemaatikast ning samuti tehnikast, sest toiduvalmistamiseks tuli kasutada  välikatelt ja suurt gaasigrillpanni.

 

Moodulil osaleja Meelike võttis kokku õppuse järgnevalt: „Kuigi esialgu sai tuldud mõttega, et tuleb lihtsalt tulla ja ära teha, siis lahkudes oli isegi veidi kahju, et kõik läbi sai. Aeg oli kiire ja põnev, seltskond värvikas ja lahe.“

Kõik naised olid  enda üle uhked, et varajasest ärkamisest hoolimata suutsid pakkuda metsalaagris osalejatele kolm korda päevas korralikku sööki, mis valmis alati õigeks ajaks. Kõige suurem tänu tehtud töö ja nähtud vaeva eest oli tugev mehine aplaus maitsva õhtusöögi eest teise päeva õhtul.  

BVÕ toitlustamise moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

FastLion CMS

BVÕ toitlustamise moodul Naiskodukaitse

BVÕ toitlustamise moodul Naiskodukaitse

Võrumaa ringkonna naiste agarust baasväljaõppe läbimiseks näitab asjaolu, et üheksast naisest kahele oli BVÕ toitlustamise moodul viimane ning seitse naist on jõudnud baaskursuse läbimisel poole peale Seekord andsid naised ise tagasisidet ning kõigi mõtetes kajastusid head emotsioonid ja kogu nädalavahetusega jäädi rahule Võrumaa ringkond korraldas mõned nädalad pärast sõdurioskuste moodulit ka toitlustamise mooduli. Toitlustamise moodul viidi läbi 12. – 14. juunil. Naised valmistasid välitingimustes kuus erinevat söögikorda umbes 25-le NAK-il osalevale Kaitseliitlasele.

BVÕ toitlustamise moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse