Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
BVÕ sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas BVÕ sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse Naiskodukaitse Võrumaa ringkond viis 30. -31. mail läbi sõdurioskuste mooduli, kus osales 11 naist. Õppurite koduks terveks nädalavahetuseks oli Tseatsungelmaa lasketiir ja selle lähiümbrus. Naistel tuli selga panna välivorm, jalga sõdurisaapad ning kaasa võtta seljakott kohustusliku varustusega ja isiklike asjadega. ← Eelmine Linnaorineteerumine Järgmine → BVÕ toitlustamise moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas BVÕ sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

BVÕ sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

Liis Kivila 8. juunil 2015

Naiskodukaitse Võrumaa ringkond viis 30.-31. mail läbi sõdurioskuste mooduli, kus osales 11 naist. Õppurite koduks terveks nädalavahetuseks oli Tseatsungelmaa lasketiir ja selle lähiümbrus. Naistel tuli selga panna välivorm, jalga sõdurisaapad ning kaasa võtta seljakott kohustusliku varustusega ja isiklike asjadega.

BVÕ sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas
BVÕ sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

 

 

Sõdurioskuste moodulil osalejad kogunesid laupäeval Kaitseliidu Võrumaa malevasse, kus komplekteeriti varustus. Seejärel sõideti laagripaika, kus algas automaadi Galil-AR õpe koos praktilise laskeharjutusega. Kuna metsas ei saa läbi ka orienteerumiseta, siis läbisid naised edukalt topograafia tunnid.

 

Päev möödus lennates ja naised asusid üles sättima kahte jaotelki. Nuputamist ja tegemist oli parasjagu, sest selgus, et mõlemal telgil puudusid pingutusvaiad. Õnneks oli metsas algmaterjali piisavalt ja nii leidsid nupukad naised, et miks mitte kasutada puupulkasid ning mure oligi lahendatud. Laupäevaõhtul jätkus käsiraadiojaama ja raadiosideprotseduuride õppimine, kus oli tegemist lihtsa teooriatunniga. Hiljem viidi läbi praktika, mille käigus unustas üks rühm raadiojaama tangensi sisse, mistõttu teised rühmad kuulsid nende arutelu. Antud seik jääb naistele kindlasti meelde ning edaspidi proovitakse sellist eksimust vältida.

 

Öö saabus telkides kohtade jagamisega, sääskede hirmutamisega, kuid lõpuks vajusid kõik sügavasse unne. Järgmise päeva hommikul oli „raskest“ ööst hoolimata kõigi naiste näol naeratus ning nad olid valmis uuteks väljakutseteks. Viimased tegevused hõlmasid varustuse ja seljakoti pakkimist, maskeerimist, liikumisviise ning sõdurirada. Naiselikku huvi tekitas loomulikult maskeerimine, sest selleks tuli kasutada täiesti harjumuspäratut kosmeetikat. Oluline oli teha oskuslikud näomaalingud, et sulanduda loodusesse. Naised läbisid kindlameelselt oma uute teadmiste ja oskustega sõduriraja ning kõik rühmad jõudsid võiduka lõpuni.

 

Kuigi esmapilgul tundus hirmutav, et varasuvisel ajal tuleb metsa minna, elada öö telgis ning õppida sõdurioskusi, jäid osalejad siiski rahule. Naised lahkusid küll veidi kangete lihastega, kuid rahulolevatena ja antud mooduli läbimist tõendava tunnistusega.

BVÕ sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

FastLion CMS

BVÕ sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse

BVÕ sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse

Sõdurioskuste moodulil osalejad kogunesid laupäeval Kaitseliidu Võrumaa malevasse, kus komplekteeriti varustus Seejärel sõideti laagripaika, kus algas automaadi Galil-AR õpe koos praktilise laskeharjutusega Naiskodukaitse Võrumaa ringkond viis 30.-31. mail läbi sõdurioskuste mooduli, kus osales 11 naist. Õppurite koduks terveks nädalavahetuseks oli Tseatsungelmaa lasketiir ja selle lähiümbrus. Naistel tuli selga panna välivorm, jalga sõdurisaapad ning kaasa võtta seljakott kohustusliku varustusega ja isiklike asjadega.

BVÕ sõdurioskuste moodul Naiskodukaitse Võrumaa ringkonnas

www.naiskodukaitse.ee © 2023 » Naiskodukaitse