Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
“Ma ei unusta Sind!” - 81 aastat juuniküüditamisest “Ma ei unusta Sind!” „Ma ei unusta Sind!“ on vaikiv mälestusüritus, mille raames seovad Naiskodukaitse esindajad 14. juunil Eesti raudteejaamadesse leinalindid juuniküüditamise ohvrite ja kõigi repressioonide tõttu kannatanute mälestuseks. com/events/3107813732804421 Näitame koos, et me ei unusta… Ajalugu Tähtpäevad ← Eelmine Naiskodukaitsjad said kaitseministrilt hõberinnamärgid Järgmine → Naiskodukaitse esmaabi erialavõistlusele ringkonna au kaitsma “Ma ei unusta Sind!” - 81 aastat juuniküüditamisest

“Ma ei unusta Sind!” - 81 aastat juuniküüditamisest

13. juunil 2022

„Ma ei unusta Sind!“ on vaikiv mälestusüritus, mille raames seovad Naiskodukaitse esindajad 14. juunil Eesti raudteejaamadesse leinalindid juuniküüditamise ohvrite ja kõigi repressioonide tõttu kannatanute mälestuseks.

“Ma ei unusta Sind!” - 81 aastat juuniküüditamisest

14. juunil 1941 küüditati Nõukogude Liidu okupatsioonivõimude poolt üle 10 000 eestimaalase, et likvideerida moraalne, füüsiline ja õiguslik vastupanu okupantide re¾iimile. Vaenlaseks tembeldati kogu vastupanu osutav elanikkond. Paljud aktiivsed ja isamaalised inimesed, kes olid eelneva 20 aasta jooksul andnud oma panuse parema Eesti loomisele, hukati 1942. aastal jõustunud surmanuhtluse otsuse alusel kaugel Siberis.

 

Naiskodukaitse esinaise Airi Toominga sõnul on hirmutav, et 81 aastat tagasi toimunule saab tõmmata paralleele tänase maailmaga: „Me ei tohi unustada, et minevikus toimunud koledused võivad taas korduda. Valus on kuulda lugusid ukrainlastest, kes on vägisi oma kodudest viidud ja läbi raskete emotsionaalsete ja füüsiliste vintsutuste jõuavad meie piirile, vaba maailma künnisele. Need on inimesed, kes ei soovi muud kui elada iseseisval ja vabal maal. Nagu meiegi praegu ja nagu juuniküüditamise ohvrid 81 aastat tagasi.“

 

70 raudteejaama Eestis, kokku 1630 meetrit leinalinte. Balti jaamas lehvivad lisaks leinalintidele Ukraina lipuvärvid. 81 aastat tagasi toimunud tragöödia toimub praegu Ukrainas.

 

Kõik Eesti inimesed on oodatud jagama sotsiaalmeedias enda perekonnaliikmete mälestusi, mõtteid ja tundeid #maeiunustasind teematrellidega. Facebooki ürituse leht:

https://www.facebook.com/events/3107813732804421

 

Näitame koos, et me ei unusta…

FastLion CMS

“Ma ei unusta Sind!”

“Ma ei unusta Sind!”

14 juunil 1941 küüditati Nõukogude Liidu okupatsioonivõimude poolt üle 10 000 eestimaalase, et likvideerida moraalne, füüsiline ja õiguslik vastupanu okupantide re¾iimile „Ma ei unusta Sind!“ on vaikiv mälestusüritus, mille raames seovad Naiskodukaitse esindajad 14. juunil Eesti raudteejaamadesse leinalindid juuniküüditamise ohvrite ja kõigi repressioonide tõttu kannatanute mälestuseks.

“Ma ei unusta Sind!” - 81 aastat juuniküüditamisest

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse