Uudised      KKK      Tegevusplaan      Siseveeb      Kontakt      
2. veebruar Lihulas 2 veebruar Lihulas Eile, 02. 02. 2023, kogunesid naiskodukaitsejad, kaitseliitlased, kodutütred ja noorkotkad koos Lääneranna valla esinduse ning valla kodanikega kell 17. 45 Lihulas perearsti keskuse juures parklas, et koos liikuda edasi Lihula vabadussôja mälestussamba juurde. Seda siginat ja saginat oli päris palju ja kõrvalt vaatajal oli seda ehk kummaliselt huvitav vaadata. Miks kummaline? Foto: Avo Kiisk ← Eelmine Öökool, appi kui põnevalt see kõlab! Järgmine → Ood rõõmudele ehk kuidas me käsime Ristil vastlapäeva tähistamas 2. veebruar Lihulas

2. veebruar Lihulas

Marge Kelder 3. veebr. 2023

Eile, 02.02.2023, kogunesid naiskodukaitsejad, kaitseliitlased, kodutütred ja noorkotkad koos Lääneranna valla esinduse ning valla kodanikega kell 17.45 Lihulas perearsti keskuse juures parklas, et koos liikuda edasi Lihula vabadussôja mälestussamba juurde. Seda siginat ja saginat oli päris palju ja kõrvalt vaatajal oli seda ehk kummaliselt huvitav vaadata. Miks kummaline?

Tavaliselt oleme me kogunenud Tartu rahulepingu sõlmimise aastapäeva puhul hommikul, seekord aga hoopis õhtul. Siin võiks ju kohe küsida, et mis siis nüüd juhtus? Vastus oleks aga lihtne- vabatahtlikel on reeglina igapäevatöö. Mõtleme siinjuures vabatahtlikele, et kõik saaksid osaleda, et me ei unusta neid, kes kunagi panustasid meie vabadusse. Eilne päev oli nende auks, kes andsid omapoolse panuse- 103 aastat tagasi sõlmiti Tartu rahuleping, millega lõpetati vabadussõda ning pandi paika meie riigi idapiir. Tartu rahu avas tee Eesti rahvusvaheliseks tunnustamiseks.

 

Hoolimata pimedusest ja külmast tuli kokku arvestatav arv meie liikmeskonnast. Me langetasime pea ning mälestasime nii oma pereliikmeid, kui kõiki teisi tänu kellele saame öelda, et tänu teile on meil meie riik koos oma piiriga, mida kõik riigid peavad tunnustama. Lilled ja küünlad sai teie kõigi auks asetatud Lihula vabadussõja mälestussamba jalamile. Te olite ja olete endiselt meie südames ning olete meile kõigile suureks eeskujuks. Oleme tänulikud teile teie panuse ja ohverduse eest. Ilma teieta ei oleks meil kindlat piiri ja ilma teieta ei oleks meil vabadust. See oli 103. kord teid austada ja samas loodame kõik, et sellel numbril ei tule kunagi piire. Jääme teid alati meenutama. Kes ei mäleta minevikku elab tulevikuta!  Kõrvu jäi kõlama Lääneranna valla esindaja Tiina Lobja sõnad: „Hoolitseme kõik selle eest, et sõda Ukrainas lõppeks, kuid kunagi ei algaks siin. Teie, kes te siin olete Ukrainas meie eesliin. Aitäh teile!“ Me läksime eile peale lillede ja küünalde asetamist küll kodudesse ning oma igapäevaste tegemiste juurde, kuid teadke, et oleme alati olemas, kui meid vaja on. Te ei näe meid, kuid me oleme olemas!

 

2. veebruar Lihulas
Tartu rahulepingu tähistajad. Foto: Avo Kiisk
2. veebruar Lihulas
Lihula vabadussôja mälestussammas. Foto: Avo Kiisk
2. veebruar Lihulas
Lihula vabadussôja mälestussambale küünlaviija. Foto: Avo Kiisk

FastLion CMS

2 veebruar Lihulas

2 veebruar Lihulas

Tavaliselt oleme me kogunenud Tartu rahulepingu sõlmimise aastapäeva puhul hommikul, seekord aga hoopis õhtul Siin võiks ju kohe küsida, et mis siis nüüd juhtus? Vastus oleks aga lihtne- vabatahtlikel on reeglina igapäevatöö Eile, 02.02.2023, kogunesid naiskodukaitsejad, kaitseliitlased, kodutütred ja noorkotkad koos Lääneranna valla esinduse ning valla kodanikega kell 17.45 Lihulas perearsti keskuse juures parklas, et koos liikuda edasi Lihula vabadussôja mälestussamba juurde. Seda siginat ja saginat oli päris palju ja kõrvalt vaatajal oli seda ehk kummaliselt huvitav vaadata. Miks kummaline?

2. veebruar Lihulas

www.naiskodukaitse.ee © 2024 » Naiskodukaitse