Seoses sellega kuulutame välja:
Subjektid: hea südamega naiskodukaitsjad kõikidest ringkondadest Registreerimise tähtaeg on 1. oktoober 2011
Tähtaeg: 5. detsember 2011
Tulemus on rahuldav, kui naiskodukaitsja: - mäletab vähemalt 1 oma kodukandi kindakirja või muud rahvuslikku motiivi; - koob vähemalt 1 paari sõrmkindaid või sokke:
Märkused:
Värvivaliku põhjenduseks on asjaolu, et tegemist on meestega (erksaid värve nad ilmselt nagunii ei kannaks) ning et nad saaksid neid kindaid kanda ka oma missiooni jooksul (näit baasis vabal ajal) oleks mõistlik neid värvitoone sobitada nende riietusega (kõrbevorm) ning maastikuga (et neid liiga kaugele näha poleks).
Rahvuslikku motiivi soovitati just KV teenistujate poolt, kuna sellega eristuvad Eesti kindad kõikidest teiste riikide omadest ning ehk tekitab ka sõdurites sooje mälestusi kodukandist.
Kinnaste kinnitamine omavahel paaridesse on eelkõige selleks, et paarilised segi ei läheks ja et neid saaks jõulupeo ajaks nööri külge riputada sõduritele näitamiseks ja uurimiseks ning seejärel saavad nad ise valida endale kõige südamelähedasema kindapaari.
Oleme mõelnud ka sellele, kui kiirel aasta lõpul meie nobenäppude pingutusest ei piisa: sel juhul pöördume meie koostööpartnerite poole (Eesti Politsei Naisühendus, Eesti Naisteühenduste Ümarlaud jne), kel samuti tragisid ja osavaid naisi liikmeks.
Projekti soovituslikud etapid: Uurimisfaas: uurida välja kohalikud (maakonna, kihelkonna) kindakirjad-mustrid. KV poolne vihje: teatud kindakirjad on nö kaitsemärke sisaldavad (näit Muhu mänd, ilmselt kõik ristikirjad…)
Võimalikud uurimisallikad: - Aino Praakli raamatud (Kirikindad I ja II - need küll välja müüdud, aga raamatukogudest leiate ikka, Kirikindaid Setumaalt, Kirikindaid Virumaalt); - sokikanna kudumise õpetus: - emad-vanaemad; - kohalikud arhiivid, vanad kindad/sokid; - kohalikud käsitööseltsid (maakonna Naisühenduste Ümarlaudade juurest leiate). Lisaks viiteid: Tallinna Ülikooli materjalid, kus on palju erinevaid kinda- ja sokimustreid üle Eesti. Üks pildialbum kindakirjadest.
Väljaõppefaas: motivatsiooniõhtu raames tutvustada leitud kindakirju, rahvuslikke motiive ning õpetada sõrmikute/sokkide kudumistehnikat.
Täideviimise faas: kudumine üksinda kodus, kudumisõhtul kõik koos, motivatsiooniõhtul, jt Naiskodukaitse üritustel pauside ajal, seltskondlikul õhtusel koosviibimisel jne.
Lõppfaas: valitud vabatahtlik kogub kõik ringkonnas kootud kindad kokku ning saadab need 5. detsembriks 2011 Naiskodukaitse esinaisele Kaitseliidu Peastaapi. Kokku kogutud kindapaarid saadetakse edasi KV Logistikakeskuse Tervisekeskuse sotsiaalse ja psühholoogilise toetuse jaoskonda, kes need omakorda Afganistani kohale toimetab. | ||
Naiskodukaitse tegevus
Väljaõpe, Tegevusvaldkonnad, Mentorlus, Tegevusplaan, Eelmised sündmused, Sündmuste arhiiv, "Ole valmis!" äpp
Tutvustus
Väärtused, Struktuur, Põhikiri, Sümboolika, Võsu õppe- ja puhkekeskus
Ajalugu
Enne II maailmasõda, Taasloomine, Virtuaalne muuseum, Naiskodukaitse juhid ajaloos, Aastaraamatud
Ringkonnad
Alutaguse, Harju, Jõgeva, Järva, Lääne, Põlva, Pärnumaa, Rapla, Saaremaa, Sakala, Tallinn, Tartu, Valga, Viru, Võrumaa
Astu liikmeks
Võta ühendust oma elukohajärgse ringkonna esinaise või instruktoriga, kontaktid leiad ringkondade alt. Loe liikmeks astumisest veel edasi..
Meie, naised
Sissejuhatus, Keskjuhatus, Persoonilood, Kõne Isamaale